دوچرخه های هوشمند به بازار آمدند!

” لی سوپر بایک” دوچرخه هوشمند با تناسب اندام،پرتوهای لیزری و یک گوشی هوشمند متصل به فرمان، توسط شرکت “لی اکو” معرفی شد.
شرکتی که فعالیت اصلی آن در زمینه تولید گوشی های هوشمند بوده و جدیدا هم از خودرویی کانسپت تمام الکترونیکی رونمایی کرده است.
به گزارش خبرگزاری ها،سیستم لیزری این دوچرخه در واقع به صورت یک یک اسکنر عمل کرده و با نصب آن بر روی دو گوشه فرمان، به صورت موازی اطراف دوچرخه را رصد می کند تا در صورت نزدیک شدن خودرو یا اشیایی به دوچرخه، سرنشین را از وضعیت موجود آگاه می کند.
البته این سیستم بنا بر گفته وب سایت منبع پس ازروشن کردن چراغ ها دوچرخه فعال شده و کار آن بیشتر مربوط به شب می شود که میدان دید کافی وجود ندارد.
گفتنی است دوچرخه مذکور از فیبر کربن ساخته شده که باعث به دست آمدن وزنی بسیار سبک و حرکت دادن راحت تر آن شده است.
علاوه بر اینها، ساخت بدنه ای از تیتانیوم در نظر گرفته شده که در صورت تمایل می توان سفارش داد.
سیستم هوشمند این دوچرخه در یک گوشی هوشمند ۴ اینچی خلاصه شده است و بر روی اهزم فرمان نصب می شود و همین گوشی هوشمند نیز به سیستم عامل اندروید، سی پی یو ۱/۳ گیگاهرتزی و ۴گیگابایت حافظه رم مجهز شده است که قادر به ارائه اطلاعات و کارهای مهم همچون میزان سرعت،تماس تلفنی،داده های تناسب اندام ، سیستم ناوبری با GPS ، پخش موزیک و… اقدام کند.
همچنین این دوچرخه به یک سیستم امنیتی اثر انگشتی مجهز شده که توسط گوشی هوشمند ۴ اینچی قابل ثبت است و هنگام قفل دوچرخه نیز هر دو چرخ جلو و عقب قفل شده و تا زمان تایید اثر انگشت نمی توان از آن استفاده کرد.